Räikkönen: Některé trati vyhovují více nám, jiné zase McLarenu

20. července 2007 v 12:56 | Angie |  Aktuality
Kimi Räikkönen patří jako vítěz dvou posledních závodů mezi největší favority Velké ceny Evropy. Fin se ve svém voze cítí lépe než kdykoliv předtím v letošní sezóně, ale řekl, že každý závod je jiný, takže nelze nic předpovídat.

Po svém příjezdu do Německa Räikkönen řekl: "Tuto trať mám rád a doufám, že tu budeme mít dobrý víkend. V minulosti jsem tu měl smůlu, takže doufám, že se to v neděli změní. I když jsem vyhrál dva poslední závody ve Francii a v Anglii, tak si kvůli tomu nijak zvlášť nevěřím, protože každý závod je jiný, ale je to dobrý pocit. Udělám maximum, abychom v tom pokračovali i po tomto víkendu!"
A kterého z pilotů McLarenu považuje Räikkönen za největšího soupeře? "Těžko říct, ale v každém případě jsou oba dva před námi. Ale jak jsem předtím řekl, vše co můžeme udělat je naše maximum do konce sezóny a pak se uvidí, jak se umístíme."
Co týče konkurenceschopnosti vozu Ferrari a McLaren, Räikkönen považuje situaci za vyrovnanou: "Myslím, že to hodně záleží na tratích, některé nám vyhovují více a některé více sedí jejich kompletu. Osobně se každopádně cítím ve voze mnohem lépe než na začátku sezóny. Vše funguje o něco lépe než předtím, ale nemám pocit, že jsem musel přizpůsobit svůj jezdecký styl jakýmkoliv způsobem."
První polovinu sezóny zhodnotil Fin takto: "Čekali jsme víc. Dobře jsme začali, potom jsme si prošli těžkým obdobím a teď se začínáme vracet tam, kde chceme být."
Poslední otázka směřovala na špionážní aféru, Räikkönen na to reagoval slovy: "Vůbec o tom nepřemýšlím a určitě to nijak nezmění způsob, jakým já nebo tým pracujeme na tom, abychom vyhráli každý závod. Nemá to se mnou nic společného."
(zdroj: F1sports.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.